Výlet za designem

Pokud miluješ design a architekturu, doporučuji shlédnout vynikající dokument České televize Jiří Pelcl: Jak se dělá design. V návaznosti jsem proto navštívil i výstavu, která se zaměřuje na tvorbu tohoto výjimečného českého designéra.

IMG_20220601_150642

Brněnské výstavy miluju

Už jen proto, že je to v Brně. A taky pro ty úžasné prostory Moravské Galerie.
A návštěvou této výstavy jsem opět nešlápl vedle. 

Pracovna Jiřího Pelcla

Lepší fotku nemám. Ale věřím, že se tam zajdeš podívat. Tohle je přenesená pracovna Jiřího Pelcla s jeho nářadím, stolem a židlí, věcmi v poličkách a knížkami (ty tedy byly jen natištěné na kartónu). Celé to působilo magicky. Přenesli jste se do prostoru, kde vznikaly jeho úžasné nápady. Do pracovny dorazila skupina studentů z grafické školy a dvě zřejmě učitelky a jedna paní z galerie se bavily, že opravdu všechny ty věci Jiří Pelcl zde přivezl. Říkal, že vždycky, když navštíví Brno, bude tu jako doma. Ptali se ho, jestli nemá strach o ty věci, že mu lidi ukradnou třeba šroubovák? S klidem prý řekl: “Tak ať, bude to alespoň dál žít vlastním životem”.   

Dřevo, plast, sklo

Celá výstava je rozdělená tuším do 3 kategorií. Ve všech najdete ukázky tvorby. Své zastoupení tady má architektura, produktový design a umění. Ve všech najdete poličku s materiály dané sekce, které si můžete ošahat a materiály více navnímat. Ochutnejte tedy kousek ve fotogalerii:

Pokud jsi milovníkem architektury a designu, tento dokument si dej. Skvěle vysvětluje podstatu věcí při navrhování. A celkově se mi líbí ten jeho přísný pohled na věc.

Další rozhovory s Jiřím Pelcem

Jiří Pelcl – FuckUp Night Prague – Designblok Special

Art House: Jiří Pelcl

Jiří Pelcl – Rozhovor o Clap Design