Rok před setkáním:

Elišku Podzimkovou jsem zahlédl asi před rokem v nějakém rozhovoru. Zaujal mě její příběh. Mladá holka z Čech se dostane do New Yorku, kde ve volných chvílích kreslí do fotek různé vtipné kresby. A pak se jí tam ozve místní firma, že mají pro ní práci. Ale její příběh nebyl tak jednoduchý.

Tajemství ve schránce a Inktober

Během letošního roku ve schránce mých rodičů přistál magazín, tuším že Českých drah a v něm měla rozhovor právě Eliška Pozdimková. Na obálce bylo propiskou napsané: Pro mladého Vlčka. 

Tohle mě moc potěšilo, rozhovor jsem zhltnul a blížil se říjen. Měsíc, kdy probíhá Inktober. Jak z názvů napovídá, jedná se o kreslící challenge. A říkám si, tohle nebyla náhoda. Poslední 4 roky mi Inktober pokaždé připomíná můj kolega Jarda Majer. A já si na to vždycky najdu 100% výmluvu a proč to, a proč támhle to a že stejně nekreslím a komu se to bude líbit. Letos jsem si říkal, že se na to zkrátka vybodnu. Ne na Inktober. Ale na ty výmluvy a fakt to zkusím. Nakreslit každý den jeden obrázek. Nakreslil jsem jich 21. A myslím, že stojí za to. Můžeš se na ně podívat zde.

Malý princ

Když jsem viděl událost Galerie OKO v Opavě, že se bude konat vernisáž Elišky Podzimkové s názvem Malý princ, věděl jsem, že tam chci být. Opava je kousek. Netušil jsem měsíc dopředu, že se v tom čase budu vracet z Brna. Na vernisáž jsem dorazil 10 minut po zahájení. To prostě nevymyslíš. No a k Malému princi. Celá vernisáž byla o kresbách, které jsou teď v nové knižní verzi Malého prince. A díky aplikaci Artivive byly všechny kresby rozpohybovány.  

Kdo je Eliška Podzimková

Pokud tě zajímá, kdo je Eliška Podzimková, doporučuji shlédnout některá videa s ní. Samozřejmě, je to kreslířka. Ale s obrovským přesahem a úžasným srdcem. Je skvělá a já ji tajně miluju. Překvapila mě její odpověď na mou otázku, jestli je někde tady z Moravy. Přišlo mi totiž, že mluví celkem spisovně a krátce. Odpověděla mi, že je z Prahy 🙂

Představení knížky Malý princ.

Tady si možná pobrečíš. Nejvíc se mi líbilo, že začala kreslit z nudy 🙂

Povídání o plešounech v DVTV.

Rozhovor přímo z výstavy Malý princ.